Jdi na obsah Jdi na menu
 CHOV ITALSKÉHO OHAŘE V ČESKÉ REPUBLICE

AUTOREM TOHOTO ČLÁNKU JE MŮJ ITALSKÝ OHAŘ APOLLON


Jsem bílooranžový pes Italského krátkosrstého ohaře Apollon od Nebeské brány a chtěl bych Vám říci něco nového o nás a jaké byly počátky chovu Italských ohařů / Bracco italiano / u nás, v České republice.

V roce 1999, dne 14. července, se v maďarské chovatelské stanici "Compatriota di Bonfini" chovatele Gábora Essösy, narodilo sedm štěňátek Italského ohaře / Primus, Vito, Alfa, Astra, Etna, Perla a Tosca /.
Bylo to ze spojení psa Corsaro Derivato dei Sanchi z Itálie a fenky Norma del Campo di Diana, kterou maďarský chovatel Gábor Essösy koupil se svojí manželkou jako štěňátko v Holandsku.

Z tohoto vrhu k nám, do České republiky, v tomtéž roku 1999, byli importováni první dva jedinci plemene Italský ohař. Byla to fenka Compatriota di Bonfini Etna zvaná svojí majitelkou, paní Olgou Starou, Queeny, a její bratr Compatriota di Bonfini Primus "Ferda" majitelky paní Jiřiny Krejzové.


Víte, lidičky, já Apollon jsem vnukem této krásné fenky Etny, jíž se 2. června 2002 narodily, v chovatelské stanici "od Melmatěje" paní Olgy Staré, dvě fenky, Claudia a Candida.
Byl to první vrh Italského ohaře v České republice. Fenka Candida od Melmatěje zůstala doma u své maminky a jejím majitelem se stal manžel paní Olgy Staré, pan Jiří Starý, a Claudia od Melmatěje si velmi rychle získala srdce své šťastné majitelky, Marcely Léblové z Říčan.

V roce 2003 k nám byl importován bílooranžový pejsek Izaak z Bukowego Mlyna.
Jeho majitelka, slečna Iveta Pražáková, si jej přivezla z Polska. Pes se narodil ze spojení fenky Maddalena Delor´s a již výše jmenovaného psa Compatriota di Bonfini Primus, a to dne 20. května 2003 /tento pes Izaak je bratrancem mojí maminky Claudie/. Izaak je v plemenné knize zapsán jako pátý jedinec Italského ohaře v ČR.

 Významným zlomem pro mne, pejska Italského ohaře Apollona, byl konec roku 2005, kdy se majitelka mojí maminky Claudie od Melmatěje rozhodla, že pojede s mojí maminkou Claudií na krytí do Maďarska.
Vlastně za to mohla i moje panička, která řekla, že je potřeba jet krýt do zahraničí a velmi ochotně vyrazila s mojí chovatelkou Marcelou a kamarádkou Danou na krytí mé maminky do Maďarska.
Moje panička s mojí chovatelkou Marcelou a Danou celou cestu vesele švitořily o nás chlapech, o krytí mojí maminky a téměř celou cestu si vyprávěly vtipy a různé historky ze svého mládí, protože se dlouho neviděly.
Byly to také ony, které se vracely společně s mojí maminkou Claudií z jejího úspěšného krytí z Maďarska domů.
Z tohoto spojení mojí krásné maminky, bílooranžové fenky, jm.Claudia od Melmatěje, s neméně krásným mým tatínkem, jm.Cornetto Compatriota di Bonfini se narodila moje maličkost, bílooranžový pejsek Apollon od Nebeské brány a moji čtyři sourozenci: jeden můj bratříček, bílooranžový pejsek Alfonso, a mé tři sestřičky, bílooranžové fenky Agnes, Agota a Artemis.
V onen den, 6. ledna 2006, kdy moje maminka Claudia začala rodit, jí přispěchaly na pomoc moje panička a Dana, právě ty, které jely, s mojí chovatelkou Marcelou a mojí maminkou Claudií, do Maďarska, za mým tatínkem, bílooranžovým psem jm.Cornetto Compatriota di Bonfini, abych se já, má maličkost, pejsek Apollon mohl narodit.

Moje panička si mne velmi zamilovala, protože jsem byl stále ve středu dění, například v kuchyni, když se nám připravovalo papání, když nás, nezbedníky, hlídala ona sama jako chůva, než přišla moje milovaná chovatelka domů z práce, když nám uklízela pelíšek, a když nás obě počítaly, zda z nás někdo nechybí.
Jedno Vám řeknu, byly to krásné chvíle!
Pak přišlo loučení, když si pro mé sourozence postupně jezdili noví majitelé.
S některými sourozenci jsem se od té doby již neviděl.

Naštěstí si moje chovatelka ponechala mojí sestřičku jm.Agota od Nebeské brány a moje majitelka v Říčanech, a tak to mám ke své mamince Claudii, sestřičce Agotě a k mojí chovatelce Marcele blízko!

Také se na nás byla podívat moje sestřička Agnes od Nebeské brány se svými majiteli, a tak jsme všichni pokecali.

No, a protože jsme my, všechna štěňátka narozená Claudii zůstala v České republice, zvýšil se náš počet nás "Italů" v ČR.

V druhé polovině roku 2006 k nám, do České republiky, byla importována z Maďarska bílooranžová fenka Naszálymenti Brina zvaná Arielka,  která se narodila 5. června 2006. Její tatínek je můj tatínek Cornetto Compatriota di Bonfini.

A dále pak v říjnu 2006 k nám byli dovezeni dva sourozenci, dvě bílooranžová štěňátka Italského ohaře, přímo ze země původu, z Itálie.
Byla to fenka Polcevera´s Umbra a její bratříček, pejsek Polcevera´s Ulisse.
Tito dva sourorenci pocházejí ze spojení italského psa Ceres a italské fenky jménem Isotta a jsou z vrhu pěti štěňátek, a to jednoho bílooranžového pejska, dvou hnědobílých pejsků a dvou fenek bílooranžových.

 V průběhu druhé poloviny roku 2007 byli dovezeni další italští ohaři ze země svého původu z Itálie: bílooranžový pejsek Polcevera´s Garbo, bílooranžový pejsek Polcevera´s Fer a bílooranžová fenka Polcevera´s  Margó.

 Rok 2008 byl plný novinek, velkých úspěchů nás čtyřnohých Italů, našich chovatelů a majitelů, a to nejen na poli výstavním, a co do počtu našich splněných loveckých zkoušek, ale také na poli chovatelském.

 V první polovině roku 2008 k nám byla importována z Maďarska bílooranžová fenka Compatriota di Bonfini Menta a z Itálie bílooranžová fenka Romanza di Cascina Croce.

 Koncem května r. 2008 se v chovatelské stanici " dei Giotto " bílooranžové fence Naszálymenti Brina a bílooranžovému psu Giotto z Maďarska narodila dvě štěňátka, bílooranžový pejsek Argo a bílooranžová fenka Ari.

 Do pomyslné kroniky chovu Italských ohařů v České republice se zcela jistě zapíše jeden den, a to 9. listopad 2008, kdy se sestře mého psa Apollona, bílooranžové fence Agnes od Nebeské brány a bílohnědému psu Ulisse di Casamassima z Itálie narodilo v chovatelské stanici " di Witigenove " neuvěřitelných třináct štěňat, z toho pět psů a sedm fenek. Ve vrhu byla i bílohnědě zbarvená štěňátka po jejich bílohnědém tatínkovi.

Je opravdu obdivuhodné, že tak velmi početný vrh se bez velkých problémů podařilo zdárně odchovat. Jen si to představte, mít kolem sebe třináctičlennou likvidační četu /dva bílohnědé a tři bílooranžové pejsky, a dvě bílohnědé a šest bílooranžových fenek / a někde v tom chumlu jejich trpělivou maminku !!! /

Jednu tu krásnou bílohnědou rošťandu a jednoho bílooranžového pejska si chovatelé ponechali.

No, nedivte se, vždyť my Italští ohaři jsme tak k zulíbání !!!

 Výstavních úspěchů je hodně, a tak se zmíním alespoň o nádherné dvojici, bílooranžové fence Agota od Nebeské brány majitelky Marcely Léblové, a bílooranžovém psu jm. Izaak z Bukowego Mlyna majitelky Ivety Pražákové. Oba tito italští ohaři se pyšní titulem GRANDŠAMPION, a oba byli navíc skvěle posouzeni i na mezinárodní výstavě DUO - CACIB Brno 2009, odkud si odnesli i titul BOB.

 Dále pak dva tituly CAJC na výstavě DUO-CACIB Brno 2009 získala i mladá bílooranžová fenka Romanza di Cascina Croce majitelky paní Olgy Staré. Bílooranžový pes Polcevera´s Garbo majitelky Bc. Ivety Pražákové získal titul 2x CAC, 1x CACIB a res.CACIB.

 /Po oba dva dny byli na DUO-CACIBu v Brně Italští ohaři posuzováni zahraničními rozhodčími./

 Z Klubové výstavy konané 10. 5. 2009 si titul CAC, KV a Vítěz plemene/BOB/ odnesla bílooranžová fenka italského ohaře Polcevera´s Umbra majitele Miroslava Horáčka. /Na této výstavě posuzovala belgická rozhodčí, pani Lietroye - Lantin Danielle./

 Na Speciální výstavě Milevsko 10.10. 2009 získala nejvyšší ocenění bílooranžová fena italského ohaře Candida od Melmatěje majitele Bc. Jiřího Starého,a to: V1, CAC,VSV a BOB, ve třídě vítězů.

Koncem roku 2009, dne 30. 10. 2009, se v chovatelské stanici " od Nebeské brány " bílooranžové fence jm. Agota od Nebeské brány a bílooranžovému psu Saturnino di Cascina Croce z Itálie, narodilo sedm bílooranžových štěňátek, samé fenečky.

 Velkým úspěchem je pro italské ohaře a majitelku tohoto psa Argento di  Witigenove výsledek a získané tituly na XIX. MVP Praha - Letňany. Prvního května 2010 si "vyběhal", ve třídě mladých-psi, tento bílooranžový italský ohař, Argento di Witigenove majitelky Kateřiny Chybové, ocenění V1 a titul CAJC, BOB a BIG 4.

 Na Klubové výstavě, 9. 5. 2010, která se koná každoročně na Konopišti, získal ocenění V1 a titul CAC, Klubový vítěz a BOB, bílooranžový italský ohař Asconio di Witigenove chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy. Na této výstavě posuzoval velmi zkušený rozhodčí, pan Miroslav Václavík.

 Koncem května 2010, 29. 5. 2010, se v chovatelské stanici " dei Giotto " bílooranžové fence jm. Naszálymenti Brina a bílooranžovému psu Giotto z Maďarska, narodilo osm bílooranžových štěňátek, z toho tři psi a pět fenek.

Dne 31. 5. 2010 se v chovatelské stanici " di Witigenove " bílooranžové fence jm. Agnes od Nebeské brány a bílohnědému psu Ulisse di Casamassima, z Itálie, narodilo dvanáct štěňátek / 4 psi + 8 fenek /, z toho dva bílooranžoví a dva bílohnědí psi, a čtyři bílooranžové a čtyři bílohnědé fenky. 

V sobotu, 21. srpna 2010, proběhl I. ročník Rajhradického poháru. Soutěž  se posuzovala dle platného zkušeního řádu pro zkoušky vloh se zadáváním titulů CACT a r.CACT. Nejlépe si vedla paní Vlasta Bastlová, která se svými dvěma fenkami spinonů BRIGITTE del Subasio a ZAZA del Subasio, získala první dvě místa. Její fenka BRIGITTE za svůj výkon získala I. cenu, 228 bodů, titul CACT, a fenka ZAZA -  I. cenu, 228 bodů a  titul r.CACT. Třetí místo obsadil pan Karel Kolář s fenou maďarského drátosrstého ohaře jm. ZALA Zoldmali. Italští krátkosrstí ohaři startovali dva, bílooranžový pes Polcevera ´s GARBO majitelky Bc. Ivety Pražákové a bílooranžový pes ARGO dei Giotto majitele Ing. Pavla Kyši. Pes GARBO si se svojí paničkou vyběhal I. cenu a 218 bodů, a ARGO se svým majitelem I.cenu a 195 bodů. 

Na Speciální výstavu Milevsko, 16.10.2010, bylo přihlášeno  celkem 30 psů. Předvedeno bylo  29 psů / 2 psi a 2 feny Auvergneského ohaře krátkosrstého, 3 bílooranžoví psi a 3 bílooranžové fenky Bretaňského ohaře dlouhosrstého, 5 psů a 2 fenky Bretaňského ohaře dlouhosrstého - ostatní barvy, 3 bílooranžoví psi a 6 bílooranžových fenek Italského ohaře krátkosrstého , 2  fenky Italského ohaře krátkosrstého - hnědý bělouš a 1 fena Saint-Germainského ohaře krátkosrstého /. Na výstavě posuzovala paní Dolejšová Olga, CZ.  Titul Nejlepší jedinec výstavy, ocenění V1 a tituly CAC, VSV a Vítěz plemene / BOB / získala bílooranžová fenka Italského krátkosrstého ohaře, Ch.AGOTA od Nebeské brány chovatelky a majitelky Marcely Léblové. Bílooranžový pes Italského ohaře krátkosrstého ASCONIO di Witigenove majitele Ing. Karla Kahudy získal  ocenění V1 a tituly CAC a VSV. Vítězkou plemene / BOB / Auvergneský ohař krátkosrstý se stala, fenka  JAZZ od Smutné říčky majitelky Evy Černohubové. Ocenění V1, titul CAJC, Vítěz plemene / BOB / a titul Nejlepší junior získal velmi pěkný, trikolorní Bretaňský ohař dlouhosrstý  MAX  z Lukovenských koutů chovatele a majitele Jiřího Plecháčka.  Ocenění V1 a tituly CAJC získali: bíloranžový pes Bretaňského ohaře dlouhosrstého Bastien, maj.: Wagnerové Barbory Bc., bílooranžová fenka BELA du Chateau Jencenstejn majitelky Jany Liškové. Bílooranžový bretaňský dlouhosrstý ohař USS de la Haie des Dames majitelky Agáty Štveráčkové, ve třídě otevřené- psi, získal ocenění V1 a titul CAC. Fenka Saint-Germainského ohaře krátkosrstého ETOILE de la Fay de Boisel, maj. M.Čápkové a J.Lihosit, byla oceněna známkou V1 a tiluly CAC,VSV a Vítěz plemene /BOB/. Nejpočetněji bylo zastoupeno plemeno Italský krátkosrstý ohař. Celkem bylo vystaveno a posouzeno 11 jedinců. Bílooranžový pes Italského krátkosrstého ohaře ARGO dei Giotto chovatele a majitele Ing. Pavla Kyši, získal V2, Res.CAC. Bílooranžový pes ASCONIO di Witigenove chovatele a majitele Ing.Karla Kahudy - V1, CAC a VSV. Bílooranžová fenka Italského krátkosrstého ohaře BELLINDA  di Witigenove - VN1, fenka BOEMI od Nebeské brány, maj.: Kateřiny Farkové - V1,CAJC, fenka ROMANZA di Cascina Croce - V1,CAC, maj.: Jiří Starý. Mladičká Italská krátkosrstá ohařka - hnědá bělouška, Beppina di Witigenove chovatele a majitele Ing, Karla Kahudy získala, ve třídě štěňat - feny, ocenění VN1. Titul Nejlepší veterán si z výstavy odvezla 8 a půl-letá bílooranžová fena Italského krátkosrstého ohaře CANDIDA od Melmatěje chovatelky a majitelky, paní Olgy Staré.

Na Klubové výstavě KONOPIŠTĚ, 8. května 2011, posuzoval velmi zkušený a objektivní, mezinárodní rozhodčí, pan Petr Buba. V závěrečných soutěžích byl vyhlášen Nejlepší pes výstavy / BIS /. Tento titul / BIS / zcela právem získala, ze třídy mladých - bílooranžová fenka bretaňského dlouhosrstého ohaře THERESE z Taranky majitele Lukáše Dvořáka. THERESE  s malým Lukášem byla ohodnocena výstavním rozhodčím, panem Petrem Bubou: Výborná 1, titul CACJ, Vítěz plemene /BOB/ a Nejlepší pes výstavy /BIS/. Titul CAC a Klubový vítěz /BOB/ získala BASKA Brevillaqua, fenka breťaňského dlouhosrstého ohaře, chov. a maj. Kurta Klaudio a  trikolorní pes MAX z Lukovenských koutů chovatele a majitele Jiřího Plecháčka. Z předvedených Auvergneských krátkosrstých ohařů si "vyběhal" pes LORD od Smutné říčky majitele Libora Šťastného, ocenění výborný 1, titul CAC,KV a titul Vítěz plemene /BOB/, fenka LIRA od Smutné říčky majitele Mirka Horáčka, ocenění V1, titul CAC a Klubový vítěz. Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu, fenka EVITA di San Donato, si z kruhu "odnesla" hezký posudek, ocenění V1, titul Klubový vítěz, CAC a titul Vítěz plemene /BOB/. Ze dvou vystavených saint-germainských ohařů získala Klubového vítěze a Vítěze plemene /BOB/ fena DONA de i Étang du Vert majitele, pana Jiřího Tomáška. Italské spinony na výstavě reprezentovaly dvě fenky - hnědé běloušky. Ocenění V1, titul CAC, Klubový vítěz a titul Vítěz plemene /BOB/, získala BRIGITTE del Subasio majitelky, paní Vlasty Bastlové. Z italských krátkosrstých ohařů ocenění V1, titul CAC a Klubový vítěz získal bílooranžový pes Polcevera´s GARBO majitelky Bc.Ivety Pražákové a bílooranžová fenka ROMANZA di Cascina Croce majitele, pana Bc. Jiřího Starého. Titul Vítěz plemene /BOB/ obdržel Polcevera´s GARBO majitelky Bc.Ivety Pražákové. Nejlepší chovatelskou skupinou se stala CHS BLACK BARBARIAN chovatelky Bc. Barbory Wagnerové. Nejlepším veteránem výstavy - bretaňský dlouhosrstý ohař - fena PEARL od Řeky Doubravky majitelky, paní Nadi Duškové. Do soutěže "Dítě a pes" nastoupila mladičká Melanie Bastlová s fenkou spinone ZAZA del Subasio a moc se všem líbily.

10.07.2011 - Polcevera´s Garbo poprvé otcem

Přesně v den narozenin krycího psa Polcevera´s Garbo, se narodilo 7 bílooranžových štěňátek Italského ohaře krátkosrstého ze spojení tohoto bílooranžového psa Polcevera´s Garbo majitelky Bc. Ivety Pražákové a bílooranžové fenky, Mirella Freni Delor de Ferrabouc. Ve vrhu byli 3 pejsci  a 4 fenky.

26.09.2011  - Polcevera´s Garbo podruhé otcem

26.09.2011 se narodilo 6 bílooranžových štěňátek ( 4 fenky - Baltica, Beauty Kiss, Barcelona, Bahama a 2 pejsci - Baltico, Benign ) ze spojení bílooranžového psa Polcevera´s Garbo majitelky Bc. Ivety Pražákové a bílooranžové fenky Atma Casa Fisca. Majitelka psa Polcevera´s Garbo si z tohoto vrhu po Garbovi vybrala bílooranžovou fenku jm. Baltica Demono Širdis.

V sobotu, 15.10. 2011, se konala Speciální výstava psů v Milevsku, která proběhla v rámci Svatohubertských slavností, jejichž programem byla prezentace loveckých dravců, přehlídka trofejí, myslivecké signály v provedení trubačů OMS Písek a prezentace loveckých plemen. Speciální výstavy MILEVSKO 2011 se zúčastnila tato plemena: Auvergneský ohař krátkosrstý / 2 psi + 4 fenky /, Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový / 2 psi + 4 fenky /, Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy  / 5 psů + 1 fenka /, Italský ohař krátkosrstý - bílooranžový / 3 psi + 3 fenky /, Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš / 1 fenka / , Portugalský ohař / 1 fenka /, Saint-Germainský ohař krátkosrstý / 1 pes + 1 fenka /, Italský spinone - bílooranžový / 1 pes / a Italský spinone / 1 fenka /. Psi i fenky posuzovala paní MGr. Božena Ovesná. Auvergneský ohař krátkosrstý, pes LARGO od Smutné říčky chovatele a majitele Slavomíra Hanáčka, si z kruhu odnesl velmi pěkný posudek, ocenění V1, titul CAC a Vítěz speciální výstavy. Fenka JAZZ od Smutné říčky chovatele Slavomíra Hanáčka a majitelky Evy Černohubové, si k titulům CAC a Vítěz speciální výstavy, připsala titul BOB / Vítěz plemene /. Po auvergneských krátkosrstých ohařích byli posuzováni bílooranžový jedinci plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý. Nejlépe si vedla bílooranžová fenka BELA du Chateau Jencenstejn, majitelky Jany Liškové. BELA  získala titul CAC, a v závěrečných soutěžích se stala Vítězkou speciální výstavy. Titul Nejlepší veterán získal: bretaňský dlouhosrstý ohař USS de la Haie des Dames majitelky Agáty Štveráčkové, bílooranžová fenka italského krátkosrstého ohaře CANDIDA od Melmatěje majitele, Bc. Jiřího Starého a Saint-Germainský ohař krátkosrstý, pes SAN du Domaine de la Clé de Champs, majitele, pana Jiřího Tomáška. Pes SAN se stal, v závěrečných soutěžích, Nejlepším veteránem výstavy. Tituly CAC a VSV si odnesla DONA de l´Etang du Vert téhož majitele. Z bretaňských dlouhosrstých ohařů - ostatní barvy, obdržel titul CAC, Vítěz speciální výstavy a titul Vítěz plemene /BOB/, pěkně stavěný pes CYCLON Black Barbarian majitelky Věry Rynešové. Nejlepším mladým psem výstavy /BIS/ se stala  fenka TINA od Pantiča, bretaňský ohař majitele Jana Majerhofera. Titul CAC, Vítěz speciální výstavy a BOB, si odnesl, bílooranžový Italský krátkosrstý ohař, pes Polcevera´s GARBO majitelky Bc. Ivety Pražákové. Titul CAC a Vítěz speciální výstavy získala bílooranžová fenka italského ohaře krátkosrstého, BELINDA di Witigenove majitelky Wögerbauerové Moniky. Bílooranžový pes PARAGRAF Canero Bass chovatelky a majitelky Urzuly Zimmer a bílooranžová ROMANZA di Cascina Croce majitele Bc.Jiřího Starého, hnědá bělouška BEPPINA di Witigenove chovatele a majitele Ing.Karla Kahudy, si z výstavního kruhu odnesli hezké posudky, ocenění V1 a tituly CAC. Z italských spinonů si ocenění V1, titul CAC, Vítěz speciální výstavy a titul Vítěz plemene /BOB/ odvezla hnědá bělouška, fenka BRIGITTE del Subasio majitelky Vlasty Bastlové. NEJLEPŠÍM PSEM VÝSTAVY /BIS/ se v závěrečných soutěžích se stala fenka portugalského ohaře, BEFUNNY majitelky Gabriely Železné. V soutěži DÍTĚ A PES exceloval Lukáš Dvořák s bretaňským ohařem dlouhosrstým, fenkou THERESE z Taranky. Nejlepším párem psů výstavy Milevsko 2011 byli auvergnesští  ohaři, pes LARGO od Smutné říčky a fenka MAJA od Smutné říčky chovatele a majitele Slavomíra Hanáčka. Chovatelskou cenu získali bretanští ohaři Du Chateau Jencenstejn chovatelky Agáty Štveráčkové.

Na Klubovou  výstavu KBO KONOPIŠTĚ, 13.05.2012, bylo přihlášeno 37 celkem psů a stejný počet jich byl posouzen. Psi, i fenky, posuzoval zkušený, mezinárodní, výstavní rozhodčí, pan Miroslav Václavík. V jednotlivých třídách bylo svými majiteli a chovateli předvedeno celkem:  5 jedinců plemene Auvergneský ohař  krátkosrstý / 2 psi a 3 fenky /, 8 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový / 1 pes a 7 fenek /, 11 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy / 6 psů a 5 fenek /, 7 jedinců plemene Italský ohař krátkosrstý - bílooranžový / 2 psi a 5 fen /, 1 jedinec plemene Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš / 1 fenka /, 1 jedinec plemene Modrý pikardský ohař / 1 pes /, 1 jedinec plemene Portugalský ohař / 1 fenka /, 1 jedinec Saint-Germainského ohaře krátkosrstého / 1 fenka /, 1 jedinec  plemene Italský spinone - bílooranžový / 1 fenka / a 1 jedinec plemene Italský spinone - hnědý bělouš / 1 pes /. Z  Auvergneských ohařů krátkosrstých se nejvíce líbil výstavnímu rozhodčímu, panu Václavíkovi, pes LORD od Smutné říčky chovatele a majitele Miroslava Horáčka a HERA Akibon majitele Jakuba Adámka. Pes Lord získal ocenění  V1 a fenka HERA  - Velmi nadějná 1. Velmi pěkný posudek, ocenění výborný 1, titul CAC, Klubový vítěz a titul Vítěz plemene /BOB/ si z kruhu odnesl bretaňský ohař dlouhosrstý, bílooranžový pes THEO z Taranky chovatelky Heleny Dvořákové a majitelky Marcely Horáčkové. Ocenění Výborná 1, titul CAJC a BOJ získala bílooranžová fenka bretaňského ohaře dlouhosrstého, DORRA Black Barbarian, pana Karla Župky. Bretaňský ohař dlouhosrstý, fenka AUGIA z Mackovy hory majitelky Nadi Duškové byla posouzena, panem Václavíkem, jako Výborná 1 a byl jí zadán titul CAC a titul Klubový vítěz. Čtrnáctiletá bílooranžová fenka FELA chovatele a majitele Manganelo Gimmi a  desetiletá bílooranžová fenka italského ohaře krátkosrstého CANDIDA od Melmatěje  získaly ocenění V1 a  tituly BOV. Pes CLIFF Black Barbarian majitelky Salačové Kateřiny si z výstavy odvezli ocenění V1 a titul CAC a fenka Anka ze Samoty Nouzov  chovatele a majitele Ing. Vladimíra Dvořáka, ocenění V1 a titul CAJC. Italský ohař krátkosrstý - bílooranžový, pes ARGENTO di Witigenove majitelky Kateřiny Chybové, se z této výstavy může pochlubit velmi pěkným posudkem, oceněním Výborný 1 a titulem CAC. Bratr Argenta, ASCONIO di Witigenove chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy obdržel velmi pěkný posudek, ocenění V1 a titul CAC, Klubový vítěz, Vítěz plemene /BOB/ a v závěrečných soutěžích se stal nejhezčím psem výstavy /titul BIS/. Italský ohař krátkosrstý, bílooranžová fenka ROMANZA di Cascina Croce majitele Bc. Jiřího Starého, a hnědá bělouška, fenka BEPPINA di Witigenove chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy, získaly  tituly CAC. Titul Klubový vítěz byl zadán fence ROMANZA di Cascina Croce. Portugalský ohař - fena BEFUNNY majitelky Gabriely Železné, Saint-Germainský ohař krátkosrstý - fena DONA de l´Etang du Vert majitele Jiřího Tomáška, Italský spinone - hnědý bělouš - pes UNICO Ross Cynopolis majitelek Ivany Letkové a Markéty Jelínkové si z této velmi hezké výstavy odvezli ocenění V1, tituly CAC, Klubový vítěz a Vítěz plemene /BOB/.

 

31.08.2012 - Polcevera´s Garbo potřetí otcem

31.08.2012 se z opakovaného spojení, bílooranžového psa Polcevera ´s Garbo majitelky Bc. Ivety Pražákové a bílooranžové fenky Mirella Freni Delor de Ferrabouc narodilo 8 bílooranžových štěňátek italského ohaře krátkosrstého, z toho 3 psi - Talisman, Trojan, Twister a 5 fenek - Tajga, Tundra, Telma, Tequilla, Tess.

     

Koncem srpna 2012 byla v Itálii úspěšně nakryta bílohnědá fenka italského ohaře ICH. Beppina di Witigenove bílohnědým psem jm. Aston Martin Dei Sanchi.

28.09.2012 se konala, v rámci Svatohuberských slavností, Speciální výstava psů Milevsko. Na výstavě posuzovala belgická výstavní rozhodčí, pani Letroye-Lantin Danielle / plemena KBO/ a pan Gianonne z Francie /beaucerony /. Na výstavu bylo přihlášeno 43 beauceronů a 41 psů začleněných do našeho Klubu bretaňských ohařů. Nejlépe oceněným jedincem plemene Auvergneský ohař krátkosrstý se stala, fenka LIRA od Smutné říčky majitele Miroslava Horáčka, která na této výstavě získala ocenění Výborná 1, titul CAC, Vítěz speciální výstavy a Vítěz plemene /BOB/. Fenka HEXA Akibon majitele JUDR. Zdeňka Slapničky, si z kruhu "odnesla" ocenění V1, titul CAJC a titul BOJ a fenka JOLIE od Smutné říčky chovatele a majitele Slavomíra Hanáčka, ocenění V1 a titul CAC. Nejhezčím bretaňským ohařem krátkosrstým byl bílooranžový pes THEO z Taranky majitelky Marcely Horáčkové a nejhezčí fenkou, sestra Thea, fenka THERESE z Taranky majitele Lukáše Dvořáka. THEO, i THERESE, získali od belgické rozhodčí, paní Letroye - Lantin Danielle, ocenění V1 a titul CAC. Fenka THERESE i titul VSV. Nejhezčím veteránem / titul BOV / plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový se stal pes USS de La Haie des Dames majitelky Agáty Štveráčkové. Jako nejhezčí bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy byl hodnocen ATOS du Chateau Jencenstejn chovatelky a majitelky Agáty Štveráčkové. ATOS získal ocenění V1, titul CAC, Vítěz speciální výstavy a titul BOB. Opravdovou raritou na této výstavě byl Griffon Korthalsův, fenka HELLENE du Roi Morvan majitele Svatopluka Souchy. Fenka HELLENE získala, ve své třídě - dorost, ocenění Velmi nadějná 1. Italští ohaři krátkosrstí - bílooranžoví byli také velmi úspěšní. Bílooranžový pes ARGENTO di Witigenove majitelky Kateřiny Chybové získal ocenění V1 a titul CAC a jeho bratr, bílooranžový pes ASCONIO di Witigenove chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy - ocenění V1,  titul CAC, Vítěz speciální výstavy, Vítěz plemene /BOB/ a v závěrečných soutěžích, titul Nejlepší pes výstavy /BIS/.  Na této výstavě byli tři sourozenci plemene Italský spinone - hnědý bělouš /ALBERTO Čarovné srdce a 2 fenky, AQUILA a ARWEN Čarovné srdce chovatelky a majitelky Vlasty Bastlové /. A ve třídě pracovní,matka štěňat, BRIGITTE del Subasio majitelky Vlasty Bastlové. Pejsek ALBERTO a jeho sestřička ARWEN  byli oceněni známkou VN1. Titul CAC, Vítěz speciální výstavy a Vítěz plemene /BOB/ získal jedinec plemene Italský spinone - bílooranžový, pes DARIO del Buon Santo majitele pana Vítězslava Havlíka. Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu, fenka EVITA di San Donato, Václava Šašvaty, získala ocenění V1, titul CAC, Vítěz speciální výstavy a titul Vítěz plemene /BOB/.

V odpoledních, závěrečných soutěžích bylo rozhodnuto:  NEJLEPŠÍ ŠTĚNĚ - fenka bretaňského ohaře VICTOIRE z Taranky majitelky Lenky Svobodové, NEJLEPŠÍ JUNIOR /BOJ/ - INKY BERRY Blackgorge / beauceron /, NEJLEPŠÍ VETERÁN - fenka BRENA Awake / beauceron /, NEJLEPŠÍ PES VÝSTAVY /BIS/ - Asconio di Witigenove / Italský krátkosrstý ohař - bílooranžový/, chovatele a majitele Ing.Karla Kahudy, DÍTĚ A PES - Melanie Bastlová a ALBERTO Čarovné srdce / spinone /, NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR - Italští krátkosrstí ohaři - bílooranžový pes Polcevera´s GARBO a bílooranžová fenka BALTICA Demono Širdis /oba italští ohaři - majitelky Bc. Ivety Pražákové. Cenu CHOVATELSKÁ SKUPINA  získali Bretaňští dlouhostrstí ohaři Z Taranky - chovatelky, paní Heleny Dvořákové. 

 

Ve čtvrtek, 25.10.2012, se v chovatelské stanici " di Witigenove " ze spojení bílohnědé fenky CH. Beppina di Witigenove a bílohnědého psa Aston Martin Dei Sanchi, z Itálie, narodilo 7 pejsků a 6 fenek, z toho 2 bílooranžoví pejsci /bianco-arancio/, 5 bílohnědých pejsků /roano-marrone/ a 6 bílohnědých  fenek /roano-marrone/.  KRÁSNÝ VÁNOČNÍ DÁREK chovatelům pod stromeček, v chovné stanici " di Witigenove ".  

Rok 2012 utekl jak voda a je tu nový rok, který je vždy plný nových očekávání, přání, předsevzetí a víry, že k sobě budou lidé hodnější, tolerantnější a že ten nový rok bude lepší, než ten uplynulý. Jsem sice " jen " pes, ale moc tomu nevěřím. Ještě, že neumím číst a že mi panička, místo večerníčku, nepouští televizní zprávy !!! Jednu novinku Vám ale "říci" musím:

                   Ve čtvrtek, 10. 1. 2013,  se v chovatelské stanici " dei Giotto " ze spojení moc hezkého, bílooranžového psa Polcevera´s Ulisse a neméně hezké bílooranžové fenky Naszálymenti Brina " Ariel ", narodilo 7 bílooranžových štěňátek  ( 4 fenky a 3 pejsci ). Zatím jsou to taková křehká štěňátka, ale počkejte, za pár dní, jací z nich budou rošťáci !  

PLÁNOVANÉ KRYTÍ /PLANNED LITTER/ 2013:

kontakt: Jan Korcián, bojandolí@seznam.cz, tel: +420777254302

father : Polcevera´s Garbo x mother : Polcevera´s Margó

V polovině roku 2011 k nám byl dovezen z Maďarska, z chovatelské stanice " Compatriota di Bonfini" italský ohař krátkosrstý, bílooranžový pes, ZIMBO Compatriota di Bonfini a bílohnědý pes, tzv.hnědý bělouš, ZORRO Compatriota di Bonfini, chov.: Essózy Gábor, maj.: MVDr. Pavlína Zachardová, a z Polska , bílooranžová fenka, BALTICA Demono Širdis, chov.: Dovilé Valužité, maj.: Bc. Iveta Pražáková.

Nemohu opomenout na krásného bílohnědého psa, tzv. hnědého bělouše, You Can Touch The Shadow of My Ghost " CROSSBY ", který se narodil 24.10.2012, italskému ohaři jm. Indian dei Sanchi a fence Fikrt´s da Allora, a který se okamžitě velmi úspěšně zapsal na poli výstavním, na Konopišti, 12. května 2013, kde byl oceněn známkou Velmi nadějný 1 a získal titul Nejlepší štěně. Své majitelce, Ludmile Dvořáčkové, udělal tento pejsek " CROSSBY " zcela  jistě velikou radost.

V průběhu roku 2012, byli po splnění všech klubem předepsaných podmínek, naší poradkyní chovu pro plemena italský ohař a italský spinone, paní Olgy Staré, uchovněni tito jedinci plemene Italský ohař krátkosrstý:

bílooranžová fenka italského ohaře, BRITTANI od Nebeské brány, maj. Alice Sněhotová,

bílooranžový pes italského ohaře, BAGGIO dei Giotto, maj. Petr Janík,

pes italského ohaře, hnědý bělouš ZORRO Compatriota di Bonfini, maj. MVDr. Pavlína Zachardová,

bílooranžový pes italského ohaře, ZIMBO Compatriota di Bonfini, maj. Marek Svoboda,

bílooranžová fena italského ohaře, BALTICA Demono Širdis, maj. Bc. Iveta Pražáková. 

Koncem roku 2012 k nám byla dovezena rovněž výstavně velmi úspěšná, bílohnědá fenka, hnědá bělouška, ze Slovenska, z chovatelské stanice " Alquanto Magnificente " ELMA Alquanto Magnificente, chov.: Gejza Polgáry, maj.: Petr Janík.

V průběhu roku 2013 byli po splnění všech klubem K.B.O. předepsaných podmínek, naší poradkyní chovu pro plemena italský ohař a italský spinone, paní Olgy Staré, uchovněni tito jedinci plemene Italský ohař krátkosrstý a Italský spinone:

Italský spinone /SPI/ fena UMBRIA Ross Cynopolis maj. Bc. Tereza Holoubková,

Italský spinone /SPI/ fena ANNA ROSA the Best Baron maj. Teresa Šachlová,

Italský ohař krátkosrstý /IO/, bílohnědý pes You Can Touch The Shadow of My Ghost maj. Ing. L. Dvořáčková, 

Italský spinone /SPI/ pes ALBERTO Čarovné srdce maj. Vlasta Bastlová,

Italský ohař krátkosrstý /IO/, bílooranžová fena CORA Alquanto Magnificente maj. Ing. Pavel Kyša,

Italský spinone /SPI/ fena ANTEA di Paola Amico Per La Vita maj. Vlasta Bastlová,

Italský spinone /SPI/ fena VANIGLIA Ross Cynopolis maj. Bc. Tereza Holoubková. 

Bylo vydáno několik Doporučení ke krytí a několik málo fen bylo nakryto.

Na Sdružené výstavě chovatelských klubů KONOPIŠTĚ 12. května 2013 bylo vystaveno několik loveckých plemen, mezi nimiž několik jedinců plemene Italský ohař krátkosrstý. Velmi hezký posudek, ocenění Výborný 1 a tituly CAC, Klubový vítěz, BOB si vyběhal ze třídy pracovní - psi italský ohař krátkosrstý, bílooranžový pes ARGENTO di Witigenove, ch.: Kahuda Karel Ing., m.: Chybová Kateřina

Ve třídě vítězů pracovní - feny získala hezký posudek, ocenění Výborná 1 a tituly CAC a Klubový vítěz, bílooranžová fenka Ch. ROMANZA di Cascina Croce, ch.: Gritti Renato, m.: Olga Stará

Ocenění Výborná 1 a titul Nejlepší veterán, BOV zcela právem získala ze třídy veteránů - feny, bílooranžová fena Ich. CANDIDA od Melmatěje, ch.: Stará Olga, m.: Starý Jiří Bc. Posudek: Fena středně silné kostry, dobré hlavy, dobré mechaniky. Výborná povaha. /rozhodčí: Navrátil Pavel, CZ/

Ocenění Velmi nadějný 1 a titul NEJLEPŠÍ ŠTĚNĚ na této výstavě získal ze třídy dorostu - psi italský ohař krátkosrstý, bílohnědý pes You Can Touch The Shadow of My Ghost, ch.: Kántor Bence, m.: Ludmila Dvořáčková

Posudek: Pes středně silné kostry, dobře se prezentující, dobré povahy. Velmi nadějný 1, Nejlepší štěně 

 Ke konci roku 2012 bylo zapsáno do české plemenné knihy, několik " Italů ", což je, pochopitelně opět, díky narozeným a importovaným jedincům, o něco více naší psí italské šlechty, a důkazem této naší modré krve je i několik našich úspěchů v roce 2012.

Dne 12. 5. 2013 se v areálu zámku Konopiště konala Klubová výstava. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 64 psů a fen Auvergneského ohaře krátkosrstého, Francouzského ohaře krátkosrstého pyrenejského typu, Bretaňského ohaře dlouhosrstého - bílooranžového, Bretaňského ohaře dlouhosrstého - ostatní barvy, grifona Korthalsova, Italského ohaře krátkosrstého - bílooranžového, Italského ohaře krátkosrstého - hnědého bělouše, Saint- Gemainského ohaře krátkosrstého, Italského spinone - bílooranžového a Italského spinone - hnědého bělouše. V závěrečných soutěžích byly zadány tituly Nejlepší štěně, Nejlepší junior, Nejlepší veterán a Nejlepší pár. Součástí vystavy byla také soutěž Dítě a pes a byla zadána prestižní Chovatelská cena. Posuzoval uznávaný mezinárodní rozhodčí, pan Navrátil Pavel.

Nejlepší ocenění Výborný 1 a tituly CAC a Klubový vítěz z auvergnezských ohařů, si odnesl, ze třídy vítězů, Auvergneský ohař krátkosrstý, pes QURICK PIAF Dama Krkonoše,ch.: Kocúrová Květuše, m.: Fialovi Lubomír a Alena.

Ve třídě dorostu získala nejlepší ocenění Velmi nadějná 1, fenka Auvergneského ohaře krátkosrstého, ATHÉNA Akibon chovatele a majitele Horáčka Miroslava.

Ocenění Výborná 1 a tituly Klubový vítěz a BOB získala fenka auvergneského ohaře krátkosrstého HAIDY Akibon, ch.: Horáček Miroslav, m.: Rudá Iva JUDr.

Ze třídy otevřené - feny si nejlepší ocenění Výborná 1 a titul CAC odnesla fenka auvergneského ohaře krátkosrstého MAJA od Smutné říčky chovatele a majitele Hanáčka Slavomíra.

Po velmi hezkých a elegantních auvergneských ohařích krátkosrstých, nastoupili do kruhu mladí francouzští ohaři krátkosrstí pyrenejského typu.

Nejlepší ocenění Výborný 1 a tituly CAJC, BOJ a BOB, získal, ve třídě mladých, Francouzský ohař pyrenejského typu, pes ALEGRO Fluidum Centauri chovatele a majitele Šašvaty Václava.

Ocenění Výborný 1 a titul CAJC, získal bílooranžový pes bretaňského ohaře dlouhosrstého, ve třídě mladých, pes ASSA Bohemis Victoria chovatelky a majitelky Nadi Duškové.

Ocenění Výborný 1 a titul CAC si z kruhu odnesl bílooranžový bretaňský ohař dlouhosrstý, TORRO z Taranky, ch.: Dvořáková Helena, m.: Pražák Radek

Theo z Taranky, bratr TORRA, byl oceněn známkou Výborný 1 a získal tituly CAC, BOB a Vítěz Konopiště 2013.   GRATULUJEME!!!

Ocenění Výborná 1 a titul CAJC, ve třídě mladých, získala bílooranžová fenka bretaňského ohaře dlouhosrstého, UDINE z Taranky, ch.: Dvořáková Helena, m.: Svoboda Tomáš

Nejlepší ocenění Výborná 1 a tituly CAC a Klubový vítěz plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý získala fenka bílooranžového dlouhosrstého ohaře ORKA z Lukovenských koutů, ch.: Plecháček Jiří, m.: Kuba Jaroslav

Ve třídě veteránů byla nejlépe ohodnocena bílooranžová fenka dlouhosrstého ohaře DUNA. Tato fenka byla oceněna známkou Výborná 1 a z kruhu si odnesla titul BOV.

Ve třídě mladých byl oceněn známkou Výborný 1 a získal titul CAJC bretaňský ohař dlouhosrstý, pes ELDORÁDO Black Barbarian, ch.: Wagnerová Barbora Bc., m.: Rynešová Věra

Ve třídě otevřené získal ocenění Výborný 1 a titul CAC, AJAX z Ričiho chovu chovatele a majitele Czecha Richarda.

Ocenění Výborný 1 a titul CAC, ve třídě pracovní, získal pes ARTUR ze Samoty Nouzov, ch.: Novák Vladimír Ing., m.: Kostka Stanislav

Nejlepší ocenění Výborná 1 a tituly CAJC a BOJ, ve třídě mladých, získala fenka bretaňského ohaře dlouhosrstého, VERGINA z Taranky, ch.: Dvořáková Helena, m.: Czech Richard

Ze třídy otevřené si nejlepší ocenění Výborná 1 a titul CAC odnesla fenka ANKA ze Samoty Nouzov chovatele a majitele Ing. Vladimíra Nováka.

Po bretaňských ohařích "nastoupilo" do kruhu plemeno grifon Korthalsův, a to do třídy mladých. Mezi nimi byl mladý pejsek SERPICO dell´Oltrepo, ch.: Rebaschio Antonio, m.: Soucha Svatopluk. Pejsek SERPICO si získal velmi hezký posudek a ocenění Výborný 1 a tituly CAJC, BOJ a titul Vítěz plemene /BOB/.   GRATULUJEME !!!

 

Velmi hezký posudek a ocenění Výborný 1 a tituly CAC, Klubový vítěz a BOB získal bílooranžový Italský ohař krátkosrstý ARGENTO di Witigenove, ch. Kahuda Karel Ing., m.: Chybová Kateřina           GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA REPREZENTACI!!!

Ve třídě vítězů byl oceněn známkou Výborný 1 a získal titul CAC bílooranžový italský ohař krátkosrstý, pes BAGGIO dei Giotto, ch.: Kyša Pavel Ing., m. Janík Petr

Ve třídě pracovní byla oceněna známkou Výborná 1 a získala tituly CAC a Klubový vítěz, velmi hezká bílooranžová fenka Ch. ROMANZA di Cascina Croce, ch.: Gritti Renato, m.: Stará Olga GRATULUJEME A DĚKUJEME  ZA REPREZENTACI!!!

Ze třídy veteránů si "odnesla" velmi hezký posudek a ocenění Výborná 1 a tituly BOV, Nejlepší veterán, elegantní bílooranžová fenka italského ohaře krátkosrstého Ich. CANDIDA od Melmatěje, ch.: Stará Olga, m.: Starý Jiří Bc. 

Ocenění Velmi nadějný 1 a titul Nejlepší štěně získal italský ohař krátkosrstý, hnědý bělouš You Can Touch The Shadow  of My Ghost, ch.: Kántor Bence, m.: Dvořáčková Ludmila

Klubovým vítězem plemene Saint-Germainský ohař krátkosrstý se stala dobře se prezentující fenka DONA de l´Étang du Vert, ch.: Boniface Jean-Michele, m.:Tomášek Jiří

Ocenění Výborný 1 a tituly CAJC, BOJ, BOB, Nejlepší junior výstavy plemene Italský spinone, ve třídě mladých, získal mladý italský spinone, hnědý bělouš, ALBERTO Čarovné srdce chovatelky a majitelky Vlasty Bastlové.

Klubovou vítězkou plemene Italský spinone se stala, ve třídě pracovní, hnědá bělouška BRIGITTE del Subasio, ch.: Pagliarini Enzio, m.: Bastlová Vlasta

V závěrečných soutěžích byly zadány tyto prestižní ceny:

Nejlepší štěně: italský ohař hnědý bělouš   You Can Touch The Shadow of My Ghost

Nejlepší junior: bretaňský ohař - ostatní barvy   VERGINA z Taranky

Nejlepší veterán: italský ohař bílooranžový  CANDIDA od Melmatěje

Nejlepší pár:  ALBERTO Čarovné srdce

                      BRIGITTE del Subasio - italští spinoni hnědí bělouši, maj. Bastlová Vlasta

Dítě a pes:     O první místo se podělili:

                       Lukáš Dvořáček - You Can Touch The Shadow of My Ghost "Crossby"

                       Barborka Sedláčková - Betta Compatriota di Bonfini "Betka"

Chovatelská cena: CHS. AKIBON chovatele Miroslava Horáčka - auvergneští ohaři

 

V sobotu, 21. září 2013, se konala Speciální výstava plemen sdružených v KBO Milevsko 2013. Posuzoval zkušený mezinárodní výstavní rozhodčí, pan Buba Petr, CZ

Přihlášeno bylo pět jedinců plemene Italský ohař krátkosrstý / 4 psi a 1 fena /. Jedna fena a dva psi se nedostavili. Posouzeni byli dva psi, hnědý bělouš AZOR dell´Oll Oltrepo, ch.: Rebaschio Antonio, m. Zbořil Rudolf Mgr. a hnědý bělouš YOU CAN TOUCH The Shadow of My Ghost.

 

V závěrečných soutěžích výstavy byly zadány tyto ceny:

Nejlepší štěně: auvergneský ohař A TARGO Piaf Dama Krkonoše

Nejlepší junior: auvergneský ohař ATHÉNA Akibon

Dítě a pes: Lukáš Dvořáček se psem You Can Touch The Shadow of My Ghost

Chovatelská cena: CHS AKIBON pana Miroslava Horáčka / auvergneští ohaři /

Nejlepší pes výstavy: auvergneský ohař HAIDY Akibon

 

Ke konci roku 2013 bylo zapsáno do české plemenné knihy, díky několika narozeným a importovaným italským ohařům, o něco více naší psí italské šlechty, a důkazem této naší modré krve je i několik úspěchů na poli výstavním, i zkouškovém, v roce 2013. 

 

V chovatelské stanici FROM THE FAR COUNTRY majitelky Literákové Petry, 20. dubna 2014, se ze spojení bílooranžového psa ZIMBO Compatriota di Bonfini a bílooranžové feny BORGIA dei Giotto narodilo osm bílooranžových štěňátek italských ohařů krátkosrstých / 2 pejsci a 6 fenek /. GRATULUJEME!!!

V chovatelské stanici IL SENSO DELLA VITA majitelky Bc. Ivety Pražákové, 19. června 2014, se ze zahraničního spojení bílooranžového psa DIABLO (Caravaggio x Afra), z Itálie a bílooranžové feny BALTICA Demono Širdis ( Polcevera´s Garbo x Atma di Casa Fisca ) narodilo devět bílooranžových štěňátek italských ohařů krátkosrstých / 6 psů a 3 fenky /. GRATULUJEME !!!

V chovatelské stanici "od Zelené naděje" majitelky Sněhotové Alice, 9. srpna 2014, se ze spojení pracovně i exteriérově výborných rodičích, bílooranžového psa Polcevera´s Garbo a bílooranžové fenky BRITTANY od Nebeské brány narodilo devět velmi hezkých bílooranžových štěňat, samí pejsci.

Velmi úspěšný rok 2014 na poli výstavním, i zkouškovém, má za sebou velmi hezká a elegantní bílooranžová fenka Italského ohaře krátkosrstého ALLEGRA Dei Sanchi majitelky Marcely Léblové, bílohnědý pes Italského ohaře krátkosrstého AZOR dell´Oltrepo, ch.: Rebaschio Antonio, m.: Zbořil Rudolf Mgr. a bílohnědý pes You Can Touch The Shadow of My Ghost, ch.: Kántor Bence, m.: Dvořáčková Ludmila  GRATULUJEME!!!

Velmi úspěšným italským ohařem na poli pracovním, hned vedle bílooranžové fenky Italského ohaře jm. AGNES od Nebeské brány, se stal bílohnědý italský ohař, pes You Can Touch The Shadow of My Ghost, majitelky Dvořáčkové Ludmily.

Fenka AGNES OD NEBESKÉ BRÁNY a pes YOU CAN TOUCH THE SHADOW OF MY GHOST úspěšně složili i zkoušky všestranné, a to v I.ceně.

Fence AGNES OD NEBESKÉ BRÁNY a psovi YOU CAN TOUCH THE SHADOW OF MY GHOST  a jejím majitelkám děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

Velmi úspěšný rok 2015 na poli výstavním, i pracovním, má za sebou bez  nadsázky velmi hezká a elegantní bílohnědá fenka Italského ohaře krátkosrstého Torcia dell´Oltrepo, ch.: Rebaschio Danilo, m.: Jelínková Markéta 

Fenka Torcia dell´Oltrepo pod vedením zkušené vůdkyně, paní Jelínkové Markéty, získala na Mezinárodním Field Trialu Konopiště 18. 4. 2015 Special IO/SPI Kontentální ohaři solo tento posudek - ocenění: Fena typického stylu pro plemeno, vlohová, dobré tempo, vystavení a styl, ve 4. minutě kvalitní bod na pernaté zvěři, klidná před zvěří i po výstřelu, poslušná. Exc. 1, CACT, CACIT 18 bodů    wink

Rozhodčí: Plecháček Jiří

Vrchní rozhodčí: Balogh Ladislav (SK)

 

V roce 2015 k nám byl dovezen jeden pes italského ohaře z Maďarska a dvě feny italského ohaře z Itálie.

V průběhu roku 2015 byli po splnění všech klubem předepsaných podmínek uchovněni tito Italští ohaři krátkosrstí: bílohnědý pes AZOR dell´Oltrepo, maj. Mgr. Rudolf Zbořil, bílooranžový pes COSMO dei Giotto, maj. Ing. Pavel Kyša, bílooranžová fena BETTA Compatriota di Bonfini, maj. Tomáš Argay, bílohnědý pes FALCO Compatriota di Bonfini, maj. Agáta Marková, bílooranžová fena CLEA dei Giotto, maj. Vlastimil Chaloupka 

 

V chovatelské stanici " dei Giotto " majitele Ing. Pavla Kyši se 1. února 2015 ze spojení bílooranžového psa ARGO dei Giotto majitele Ing. Pavla Kyši a bílooranžové feny CORA Alquanto Magnificente téhož majitele narodilo pět bílooranžových štěňat z toho 3 pejsci ( DAMON, DELGADO, DUKE) a 2 fenky ( DAVINA, DIANA).

 

Na klubové výstavě KONOPIŠTĚ 10. 5. 2015 získala ve třídě otevřené - feny  bílohnědá fenka italského ohaře krátkosrstého TORCIA dell´Oltrepo od výstavního rozhodčího, pana Ing. Josefa Jursy, SK velmi hezký posudek, ocenění Výborná 1 a tituly CAC, Klubový vítěz, BOB

Posudek - ocenění: Fena středně silné kostry menšího tělesného rámce, s dobrou hlavou. Měkčí horní linie, přiměřeně hluboký hrudník, přiměřeně vyvinuté předhrudí. Dobře zaúhlená, vepředu uzší pohyb. Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB

posuzoval:  Ing. Josef Jursa, SK

 

V chovatelské stanici " dei Baggio " majitele Petra Janíka se 13. května 2015 ze spojení bílooranžového psa BAGGIO dei Giotto majitele Petra Janíka a bílooranžové feny TEQUILLA Canero Bass téhož majitele narodilo deset bílooranžových štěňat ( 4 fenky - BONA, BELLA, BRENDY, BERTA a 6 pejsků - BAGGIO, BRUNO, BAJRON, BAKSTER, BANDZIOR, BRUTUS).

GRATULUJEME !!! smiley

 

V sobotu 26. 9. 2015 se konala Speciální výstava plemen sdružených v K.B.O. MILEVSKO 2015. Posuzovala zkušená rozhodčí, paní Helena Dvořáková, CZ. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 60 psů a fen. Posouzeno bylo celkem 60 psů a fen. Vystavena byla tato plemena: Auvergneský ohař krátkosrstý, Beauceron - černý s pálením, Beauceron - harlekýn, Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový, Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy, Grifon Korthalsův, Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš, Italský spinone - bílooranžový, Italský spinone - hnědý bělouš, Pikardský ohař, Saint-Germainský ohař krátkosrstý

Velmi hezký posudek, ocenění Výborná 1 a tituly CAC, VSV, BOB, Nejlepší pes výstavy /BIS/ si zaslouženě odnesl italský ohař krátkosrstý, bílohnědá fenka TORCIA dell´Oltrepo, ch.: Rebaschio Danilo, m.: Jelínková Markéta

Posudek - ocenění: Dvou a půlletá fena, pěkná hlava brakoidního typu, správná mozkovna i čenichová partie, korektní slecho, barva oka odpovídá barvě srsti, výborně pigmentovaná nosní houba, optimální pyskatost, správná kůžnatost krku, slecha dobře nasazena, perfektní horní linie, korektní hrudník, optimální síla kostry, výborný pohyb a úhlení, srst optimální. Výborná 1, CAC, VSV, BOB, Nejlepší pes výstavy /BIS/

posuzovala:  Dvořáková Helena, CZ

TORCII I MAJITELCE GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI!     wink

Nesmím však zapomenout na bílohnědého Italského ohaře krátkosrstého, psa ZORRO Compatriota di Bonfini, nar. 21. 5. 2011, otec: Argo, matka: Chiara di Monte Rico, ch.: Esözy Gábor, m.: MVDr. Pavlína Zachardová

ZORRO má za sebou již nejednu úspěšnou loveckou sezonu a výstavu.

11. 7. 2015 Zkoušky z vodní práce ohařů Horní Libchava, Česká Lípa

Zorro Compatriota di Bonfini I. cena 89/100 bodů

Special water test Zorro Compatriota di Bonfini I.price 89/100 points

28. 6. 2015 PZ Dolný Váh Žihárec, Špeciálne skúšky z vodnej práce (Slovensko) Zorro Compatriota di Bonfini - II. cena, 75 bodů 11tý v pořadí z 12ti psů/ PZ Special water test, Dolný Váh Žihárec (Slovakia), Zorro Compatriota di Bonfini - II.price 75 point 11 place

Zorrovi i jeho majitelce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci ! Jen tak dál.  wink

Ke konci roku 2015 bylo zapsáno do české plemenné knihy, díky několika narozeným a importovaným italským ohařům, o něco více naší italské šlechty.

 

V pondělí 1. 2. 2016 se v chovatelské stanici IL SENSO DELLA VITA majitelky Bc. Ivety Pražákové ze zahraničního spojení bílooranžového italského ohaře krátkosrstého, psa Polcevera´s Dylan ( Adelchi x Polcevera´s Evita ) a bílooranžové feny italského ohaře krátkosrstého jménem Baltica Demono Širdis  ( Polcevera´s Garbo x Atma Casa Fisca ) narodilo devět bílooranžových štěňátek, z toho 4 pejsci a 5 fenek. Již se těšíme jaká hezká jména budou mít. Zatím si štěňátka užívají láskyplné maminčiny a chovatelčiny péče. kiss

Mamince štěňátek gratulujeme, štěňátkům a chovatelce držíme palce.

CONGRATULATIONS !     smiley  wink

 

16. 4. 2016 se konaly zkoušky ZV a T. A. N. Konopiště v honitbách LČR Konopiště a MS Bystřice. ZV se posuzovaly dle zkušebního řádu ČMMJ pro ZV. T. A. N. se konala podle klubových pravidel, zveřejněných na webu KBO. Přihlášeno bylo celkem 10 jedinců jednotlivých plemen. Posouzeno bylo 9 jedinců jednotlivých plemen.

Na zkoušce T. A. N. si nejlépe vedla fenka Italského spinone COLETTA Čarovné srdce vedená Radovanem Běhůňkem. Coletta získala ocenění Obstál I. pořadí.    Rozhodčí: Kostka Stanislav     GRATULUJEME !

Na této zkoušce T. A. N. byla  jedna bílohnědá fenka Italského ohaře krátkosrstého RUMBA dell´ Oltrepo vedená panem Marešem Pavlem. RUMBA byla oceněna známkou Obstál. Rozhodčí: Kostka Stanislav 

Tato fenka Italský spinone COLETTA Čarovné srdce vedená Radovanem Běhůňkem rovněž získala nejvíce bodů z předvedených jedinců jednotlivých plemen, a to 226 bodů, přičemž si tak odnesla domů I. cenu z Klubových zkoušek ZV - Konopiště / Bystřice - 16. 4. 2016. Rozhodčí: Šabatka Jan, Gruber Václav, Vrchní rozhodčí: Plecháček Jiří

Přihlášeno a posouzeno bylo 8 jedinců jednotlivých plemen.

Fenka Italského ohaře krátkosrstého RUMBA dell´ Oltrepo vedená panem Marešem Pavlem získala 203 bodů a I. cenu. Rozhodčí: Šabatka Jan, Gruber Václav, Vrchní rozhodčí: Plecháček Jiří

30. 4. 2016 Novomlýnské  derby - Brod nad Dyjí: ZV podle zkušebního řádu ČMMJ. Soutěžilo se o titul " Vítěz ND ".

O skvělou reprezentaci našeho klubu K. B. O. se postarali hned dva pejsci.

Teprve 12- ti měsíční bretaňský ohař Amore Furbel Céleste vedený Miroslavem Horáčkem a auvergneský ohař Argo z Kamenné kolonie vedený Marcelou Horáčkovou.

Účastnilo se 8 pejsků různých plemen.

Vítězem ND se stal teprve 12 - ti měsíční bretaňský ohař Amore Furbel Céleste a druhý v pořadí skončil auvergneský ohař Argo z Kamenné kolonie.

DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI !!!

 

8. 5. 2016 Klubová výstava Klubu bretaňských ohařů

Klubová výstava Klubu bretaňských ohařů se konala v neděli 8. května 2016 v Konopišti v parku u Staré Myslivny.

Posuzovalo se dle výstavního řádu ČMKU. Posuzování přijala paní Danielle Letroye-Lantin z Belgie.

Na tuto výstavu bylo přihlášeno 8 jedinců plemene Auvergneský ohař krátkosrstý, 14 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový, 6 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy, 2 jedinci plemene Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu, 2 jedinci plemene Italský ohař krátkosrstý - bílooranžový, 1 jedinec plemene Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš, 6 jedinců plemene Italský spinone - hnědý bělouš, 3 jedinci plemene Pikardský ohař, 2 jedinci plemene Portugalský ohař a 1 pejsek plemene Saint-Germainský ohař krátkosrstý.

Nejlépe hodnoceným Auvergneským ohařem krátkosrstým byla fenka JAZZ od Smutné říčky ch.: Hanáček Slavomír majitelky Černohubové Evy, Bc.

Tato fenka ve třídě veteránů byla získala toto ocenění:

Fena výborná v typu s dobrou délkou těla; výborné zaúhlení obou párů končetin; dobře v typu pracovního plemene; výborná linie zad i hrudníku; perfektní chrup; skus nůžkový; chrup úplný; v pohybu dynamická.

Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOV, BOB

 

Bílooranžových bretaňských ohařů dlouhosrstých bylo na výstavě vystaveno hned několik.

Velmi pěkné hodnocení získal mladičký bílooranžový pes Bretaňského ohaře dlouhosrstého Amóre Furbel Céleste, ch.: Horáčková Marcela majitele Horáčka Miroslava.

Amóre Furbel Céleste ve třídě mladých získal toto ocenění:

Mladý pes dobré linie zad; dobrá spodní linie, dobrý hrudník; výborné zaúhlení hrudních i pánevních končetin; lehce otevřený postoj vzadu; pěkné nasazení krku; korektní chrup, korektně nasazené slecho; užší postoj pánevních končetin; pravidelný a lehký pohyb.

Výborný 1, CAJC, BOJ, BOB

Ocenění Výborný 1, titul CAC a titul Klubový vítěz získal mladý pes ze třídy otevřené Jidaie de Passemarais, ch.: Stalter Natalie, m.: Janíková Petra

 

Nejhezčí bílooranžovou fenkou Bretaňského ohaře dlouhosrstého z předvedených fenek byla Barcarolle Bohemis Victoria chovatelky a majitelky Duškové Naděždy. Tato bílooranžová fenka byla v mezitřídě oceněna známkou Výborná 1 a získala titul CAC, Klubový vítěz a titul BOS. Ve třídě mladých - feny ocenění Výborná 1 a titul CAJC získala bílooranžová fenka Barynia z Lukovečku chovatele a majitele Župky Karla. 

 

Hezký posudek, ocenění Výborný 1 a titul BOV si vyběhal ve třídě veteránů i  Bretaňský ohař dlouhosrstý Odin z Taranky, ch.: Dvořáková Helena majitele pana Dvořáka Miloslava.

Ze třídy mladých to byla mladá fenka bretaňského ohaře Youry z Taranky, ch.: Dvořáková Helena majitele pana Ing. Jana Zárybnického, která získala ocenění Výborná 1 a titul CAJC. 

Z předvedených bílooranžových italských ohařů krátkosrstých se líbila ve třídě vítězů bílooranžová Clea dei Giotto, ch.: Kyša Pavel, Ing. , m.: Chaloupka Vlastimil

Výborná 1, CAC, Klubový vítěz

Ve třídě veteránů se líbila bílooranžová fenka Romanza di Cascina Croce, ch.: Gritti Renato, m.: Starý Jiří, Bc.

Výborná 1, BOV

Z předvedených italských ohařů krátkosrstých - hnědých běloušů ve třídě mladých - feny získala mladá fenka Italského ohaře krátkosrstého - hnědý bělouš Rumba dell´ Oltrepo, ch.: Rebaschio A. D. , m.: Mareš Pavel, Ing. toto ocenění:

Velmi pěkný, prostorný hrudník, malinko kratší v těle, výborné zaúhlení, pěkná hlava samičího výrazu, oko poněkud světlejší, velmi pěkný, pravidelný, prostorný pohyb. Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB, Nejlepší junior

Návštěvníci této výstavy mohli vidět několik málopočetných plemen, které se mnohokrát nevidí ani na mezinárodních výstavách. V dnešní uspěchané době patří mezi málopočetná plemena psů i opravdové rarity mezi ohaři:  Pikardský ohař, Portugalský ohař a Saint-Germainský ohař krátkosrstý, jejichž počet v České republice se dá spočítat doslovně " na prstech jedné ruky ".

Ve třídě štěňat - psi se nejvíce belgické rozhodčí paní Danielle Letroye-Lantin líbil pikardský ohař, mladý pes Athos Spanilá Jolanda, ch.: Fojtíková Johana, m.: Lekeš Petr  

Athos získal  ve třídě štěňat - psi ocenění Velmi nadějný 1

Ve třídě štěňat - feny byla oceněna známkou Velmi nadějná 1 fenka pikardského ohaře , sestra Athose, Aurora Spanilá Jolanda chovatelky a majitelky Fojtíkové Johany.

Po pikardských ohařích  nastoupili do kruhu na posouzení portugalští ohaři.

Ocenění Výborná 1 , titul CAC, Klubový vítěz a titul BOB získala  mladá fena portugalského ohaře ve třídě otevřené - feny Ana Márcia Porto Point, ch.: Železná Gabriela majitelky paní Šafaříkové Olgy.

Z předvedených saint - germainských ohařů krátkosrstých ve třídě dorostu - psi získal velmi hezký posudek a ocenění Velmi nadějný 1 mladý pes Aimé Akibon, ch.: Horáček Miroslav, m.: Pálová Sára

posudek psa Aimé Akibon: mladý pes dosud ve vývinu; ušlechtilá hlava; pevný, rovný hřbet; typické zbarvení s mírným tečkováním v srsti; mírně obdélníkový rámec; úhlení končetin a mechanikapohybu správná; prostorný pohyb, vývin odpovídá věku; oko jantarové.

Velmi nadějný 1  

 

Z předvedených Italských spinonů - hnědých běloušů získal nejlepší ocenění Italský spinone - hnědý bělouš ze třídy vítězů Alberto Čarovné srdce chovatelky a majitelky paní Bastlové Vlasty.

Ocenění:  Velmi pěkný pes, odpovídající ve všech aspektech standardu plemene.

Výborný 1, CAC, Klubový vítěz, BOB, Nejlepší pes výstavy / BIS /

Ze třídy mladých - psi to byl  mladý pes Cyrano Čarovné srdce, ch. : Bastlová Vlasta, m.: Červená Iva

Výborný 1, CAJC

 

Soutěže:

Dítě a pes                              Lola Zoubková s Holly du Milobre de Bouisse BFP

Nejlepší štěně                        Aurora Spanilá Jolanda, pikardský ohař

Nejlepší dorost                        Dixi Piaf Dama Hunting Dog, auvergneský ohař

Nejlepší junior                          Rumba dell´ Oltrepo, italský ohař

Nejlepší veterán                       Jazz od Smutné říčky, auvergneský ohař

Nejlepší pár                              Argo a Arya z Kamenné kolonie, auverg. ohaři

Chovatelská cena                     CHS "Z Taranky" - bretaňští ohaři - H. Dvořáková

Nejlepší z BOS                         Barcarolle Bohemis Victoria, bretaňský ohař

Nejlepší pes výstavy - BIS        Alberto Čarovné srdce

 

V sobotu 1. 10. 2016 se konala v Předhradí u Skutče Speciální výstava plemen Klubu bretaňských ohařů. Na tuto výstavu bylo přihlášeno 25 psů různých plemen. Posuzoval Ing. Vlasák Václav.

Velmi hezký posudek, ocenění Výborný 1 a tituly CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB získal velmi hezký bílo-hnědý italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš ve třídě pracovní - psi You Can Touch the Shadow of My Ghost, ch.: Kántor Bence Tamás majitelky Dvořáčkové Ludmily.

You Can Touch the Shadow of My Ghost - třída pracovní - psi - posudek:

Pes silné kostry, klidné povahy, samčí pohlavní výraz, krásná hlava, správná horní i spodní linie, kratší záď, mírně strmější postoj končetin, jinak bez vad.

Výborný 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB

Ve třídě pracovní - feny získala hezký posudek, ocenění Výborný 1 a tituly CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS bílo-hnědá fenka italského ohaře krátkosrstého - hnědý bělouš Rumba dell´ Oltrepo, ch.: Rebaschio Danilo majitelů Pavla a Andrei Marešových.

Rumba dell´ Oltrepo - třída pracovní - feny - posudek:

Fena silné kostry, klidné povahy, výborně předvedená, typická hlava, správná horní i spodní linie, mírně přestavěná záď, juinak bez hrubých vad.

Výborná 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS

Z předvedených Italských spinonů získal ocenění Výborný 1 a titul CAC ve třídě otevřené - psi bílo-oranžový Italský spinone pes Aurelius dai Riferimenti chovatelky a majitelky Šachlové Terezy. 

Ocenění Velmi nadějný 1 a titul Nejlepší štěně získal Italský spinone - hnědý bělouš ve třídě štěńat - psi Dantes Čarovné srdce chovatelky a majitelky Vlasty Bastlové.

Hezký posudek, ocenění Výborný 1 a tituly CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB si vyběhal Italský spinone - hnědý bělouš ve třídě vítězů - psi Alberto Čarovné srdce chovatelky a majitelky Vlasty Bastlové.  

Alberto Čarovné srdce - třída vítězů - psi - posudek:

Elegantní pes silné kostry, temperamentní povaha, dobré předvedení, bez hrubých vad.

Výborný 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB

Ocenění Výborný 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS byly zadány také fence Italského spinone - hnědé běloušce  ve třídě vítězů jm. Antea di Paola Amico per la Vita, ch.: Púllenberg Maria, m. Bastlová Vlasta

Antea di Paola Amico per la Vita - třída vítězů - feny - posudek:

Fena silné kostry, přátelské povahy, standartní osrstění, dobré předvedení, při chůzi sbíhavý postoj pánevních končetin.

Výborný 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS

 

Závěrečné soutěže:

Nejlepší štěně:             Dantes čarovné srdce            italský spinone

Nejlepší dorost:            My French boy du Vallon des Gourbettes, francouzský ohař pyrenejského typu

Nejlepší junior:              Loula de la Plaine Marat        bretaňský ohař

Nejlepší pár:                  Amore Furbel Céleste            bretaňský ohař

                                       Zora z Taranky

Nejlepší BOS:                Aurora Spanilá Jolanda         pikardský ohař

Vítěz speciální výstavy - BIS:   Loula de la Plaine Marat   bretaňský ohař 

 

Koncem roku 15. - 16. 10. 2016 se uskutečnila soutěž o Pohár svatého Huberta 2016 Konopiště ve třech kategoriích - lovci s ohaři - muži, lovci s ohaři - ženy a lovci se španěly - posuzovalo se dle pravidel FCI pro MS. Svatého Huberta.

Mezi přihlášenými a hodnocenými psy byla bílo-hnědá italská ohařka krátkosrstá Rumba dell´ Oltrepo.

 

 

15.10.2016 - Pohár svatého Huberta 2016 Konopiště

 

Rumba dell´ Oltrepo, IO :  lovec Mareš Pavel, počet bodů celkem 53 / pes 23

Rozhodčí: Šabatka Jan, Dvořák Miloslav, Sedláček Roman, Sedláčková Alena

Vrchní rozhodčí: JUDr. Karel Nývlt

 

 

16.10.2016 - Pohár svatého Huberta 2016 Konopiště

 

Rumba dell´ Oltrepo, IO: lovec  Mareš Pavel, počet bodů celkem 27 / pes 12

Rozhodčí:   Dvořáková Vladimíra, Dvořák Miloslav, Sedláček Roman, Sedláčková Alena

Vrchní rozhodčí: JUDr. Karel Nývlt

 

 

Rok 2016 uplynul jako voda a máme zde nový rok 2017 a já věřím a všem moc a moc přeji, aby byl pro nás všechny tím mnohem šťastnějším rokem než byl rok 2016. smiley

 

14. 1. 2017

Změna poradce chovu pro italská plemena

 

Poradce chovu pro IO a SPI rezignovala. Hlavní poradkyně chovu podala návrh, aby funkci poradce chovu pro italská plemena nadále zastávala paní Vlasta Bastlová. Pejskové, kamarádi, mám z toho radost ! wink

Gratulujeme !!!

 

V roce 2017 bylo dovezeno do České republiky několik psů i fen ze zahraničí. Dva psi a dvě feny z Maďarska a jedna fena z Polska ( pes IO Gino Giacomo Venator D´ Ursus, fena IO Ostoja Canero Bas, pes IO Italian Kiss Angelo, fena IO Italian Kiss Agnesse, fena IO Di Pannonia Valeria Blanca )

Byly uchovněni tito jedinci:

IO Don Luca Antonio Venator D´ Ursus   nar. 12. 8. 2014    maj. Martin Štěpanovský

IO Rumba dell´Oltrepo                             nar. 7. 5. 2015      maj. Pavel Mareš

SPI Coletta Čarovné srdce                      nar. 22. 2. 2015     maj. Radovan Běhůnek

Narodila se pouze štěňátka italského spinone ze spojení Alberto Čarovné srdce x Antea di Paola Amico per la Vita. Narodilo se 7 štěňat italského spinone ( 4 psi a 3 fenky ) všechna v barvě hnědý bělouš.

 

V roce 2018 bylo dovezeny do České republiky dvě feny italského ohaře z Itálie. 

Byli uchovněny tři fenky Italského ohaře a několik jedinců plemene Italský spinone.

IO Torcia dell´Oltrepo                     nar. 27. 11. 2012                                        fena

IO  Branca                                      nar. 18. 6. 2016                                          fena

IO   Birra                                         nar. 18. 6. 2016                                          fena

V roce 2018 byla nakryta velmi hezká fena Italského ohaře Torcia dell´Oltrepo maj. Markéta Jelínková psem Arturo "di Casa Forcati ".... Z tohoto spojení se v chovatelské stanici "Černý jelínek" chovatelky Markéty Jelínkové narodilo 5. listopadu 2018 pět štěňat ( 2 psi - 1 bílohnědý pes Atorcias + 1 bílooranžový pes Afranco a 3 fenky - 1 bílooranžová fena Alarma +  2 bílohnědé feny Anténa, Azzarda).

V chovatelské stanici "di Witigenove" chovatele Karla Kahudy byla nakryta bílohnědá fena Italského ohaře Birra  maj. Ing. Karel Kahuda bílooranžovým psem Asconio di Witigenove. Z tohoto spojení se narodilo 18. června 2018 devět štěňat ( 2 psi - bílohnědý pes Davos, bílohnědý pes DettoVitorio a 7 fen - 3 bílooranžové feny - Daphne, DJ poppy, Domenica + 4 bílohnědé feny - Daenery, Dahlia, Debbie, Dorta).     smiley

 

1. 5. 2018  Klubová výstava Klubu bretaňských ohařů v Konopišti

Na Klubovou výstavu v Konopišti se přihlásilo celkem 59 psů a fen / 14 jedinců plemene Auvergneský ohař krátkosrstý, 1 jedinec plemene Bourbonský ohař,12 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový,  6 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy, 7 jedinců plemene Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu, 1 jedinec plemene Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš, 3 jedinci plemene Italský spinone - bílooranžový, 6 jedinců plemene Italský spinone - hnědý bělouš, 4 jedinci plemene Modrý pikardský ohař, 3 jedinci plemene Pikardský ohař, 1 jedinec plemene Portugalský ohař a 1 jedinec plemene Saint-Germainský ohař krátkosrstý/.

Na výstavě posuzoval výstavní rozhodčí MVDr. Nosek Josef a  výstavní rozhodčí pan Vondrouš Otakar.

Velmi hezký posudek, ocenění Výborná 1, titul Klubový vítěz a titul BOB si vyběhala ve třídě mezitřída - feny fena Italského ohaře krátkosrstého - hnědý bělouš Ostoja Canero Bass, o.: Mario Bellini di-ala-d´Oro, m.: Fortuna Canero Bass, ch.: Zimmer Urszula, m.: Hlaváčková Tereza

V Závěrečných soutěžích získala Chovatelskou cenu chovatelská stanice "Čarovné srdce" (SPI), chovatel Vlasta Bastlová

Dítě a pes:      Lukáš Frimmel a Apure Via Lucis (BFP)

BOS                Bertrand Bohemian Spanilá Jolanda (PDO)

BIS                  Corbenik z Taranky (EB)

 

V neděli 23. září 2018 se konala Speciální výstava plemen, sdružených v Klubu bretaňských ohařů Předhradí u Skutče. Posuzovalo se v souladu s VŘ ČMKU; posuzování všech plemen přijala paní Hana Ahrens (A).

Z předvedených bílooranžových Italských ohařů krátkosrstých získal ve třídě otevřených - psi velmi hezký posudek, ocenění Výborný 1, titul CAC, VSV a titul BOB mladý Italský ohař krátkosrstý Bounder Il Senso della Vita, o.: Polcevera´s Dylan, m.: Baltica Demono Širdis chovatelky a majitelky Bc. Ivety Pražákové.

Hezký posudek, ocenění Výborná 1, titul CAC, VSV a titul BOS si vyběhala ve třídě otevřená - feny fenka Italského ohaře krátkosrstého Armada Il Senso della Vita, o.: Diablo, m.: Baltica Demono Širdis, ch.: Pražáková Iveta, m.: Brůna Petr

Závěrečné soutěže:

Dítě a pes:                           Šimon Kovář a Ella Piaf DAMA Hunting dog

Nejkrásnější pár:                  Alberto Čarovné srdce

                                             Antea Paola per la Vita

                                             Italští spinoni maj.: Vlasta Bastlová

Chovatelská cena:                CH "Z Taranky", bretaňští ohaři bílooranžoví

                                              Chovatel: Helena Dvořáková

 

1. 5. 2019 Klubová výstava Klubu bretaňských ohařů, Konopiště

Na Klubovou výstavu v Konopišti bylo přihlášeno celkem 44 psů a fen / 2 jedinci plemene Auvergneský ohař krátkosrstý, 3 jedinci plemene Bourbonský ohař, 15 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - bílooranžový, 8 jedinců plemene Bretaňský ohař dlouhosrstý - ostatní barvy, 3 jedinci plemene Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu, 1 jedinec plemene Grifon Korthalsův, 1 jedinec plemene Italský ohař krátkosrstý - bílooranžový, 3 jedinci plemene Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš, 2 jedinci plemene Italský spinone - bílooranžový, 1 jedinec plemene Italský spinone - hnědý bělouš, 2 jedinci plemene Pikardský ohař, 1 jedinec plemene Portugalský ohař a 2 jedinci plemene Saint - Germainský ohař krátkosrstý /.

Na výstavě posuzoval výstavní rozhodčí Nehyba Oldřich, CZ. 

 

Z předvedených bílooranžových Italských ohařů krátkosrstých získal velmi hezký posudek, ocenění Výborný 1 a titul BOV, nejlepší veterán bílooranžový Italský ohař krátkosrstý ze třídy veteránů - psi pes Asconio di Witigenove chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy.

Velmi hezký posudek, ocenění Výborný 1 a titul CAJC, BOJ a BOB získal Italský ohař krátkosrstý - hnědý bělouš ze třídy mladých - psi Detto Vittorio di Witigenove téhož chovatele a majitele Ing. Karla Kahudy.

Hezký posudek, ocenění Výborná 1 a titul CAJC ve třídě mladých - feny si vyběhala  mladá bílohnědá Italského ohaře krátkosrstého fena Koka Canero Bass ch. Zimmer Urszula, m.: Horáková Klára.

Ze třídy vítězů - feny získala hezký posudek, ocenění Výborná 1 a titul CAC, KV a BOS bílohnědá fena Italského ohaře krátkosrstého  Birra, ch.: Quardi Alessandro, m.: Kahuda Karel.

 

Závěrečné soutěže:

 

Dítě a pes:                 Valérie Kahudová a Birra

Chovatelská cena:      Furbel céleste - bretaňští ohaři, chov. Marcela Horáčková

Nejlepší dorost:           Istra Mažas Brolis - bourbonský ohař

Nejlepší junior:             Detto Vittorio di Witigenove - italský ohař

Nejlepší veterán:          Asconio di Witigenove - italský ohař

Nejlepší z BOS:            Birra - italský ohař

Nejlepší pes:                 Enrique Čarovné srdce - italský spinone pes

Nejlepší jedinec výstavy - BIS:  Carmo Porto Point - portugalský ohař fena

 

V roce 2019 byla nakryta bílohnědá fena  Italského ohaře krátkosrstého Rumba dell´ Oltrepo maj. Ing Andrea Marešová psem Tomas.   Z tohoto spojení se v chovatelské stanici" Nord Bohemia Sheram " chovatelky Ing. Andrei Marešové narodilo 14.05.2019 jedenáct štěňat ( 8 psů - 7 bílohnědých psů - Alien, Acordo, Adagio, Allegro, Atomo, A-Mambo, Arcus a  1 pes bílooranžový - Albus  a 3 feny - 2 bílohnědé - Arya, Arnika a 1 bílooranžová - Ambra ).

 

 

 

 

   

  

 

O eleganci a ušlechtilém vzhledu italských ohařů nejlépe vypovídají tyto dvě velmi zdařilé kresby. Autorkou první kresby, detailu hlavy Italského ohaře krátkosrstého je předsedkyně Klubu bretaňských ohařů, paní Helena Dvořáková. Jedná se o grafiku detailu hlavy z titulní stránky monografie ITALSKÝ OHAŘ, která byla vydána klubem Bretaňských Ohařů v roce 2010. Na druhém obrázku je velmi pěkná grafika SPRÁVNÉ LINIE TĚLA ITALSKÉHO OHAŘE KRÁTKOSRSTÉHO.

Věřím, že se Vám budou líbit tak jako mě.

 

publikace1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

      velmi-pekna-perokresba-italskeho-ohare-s-popisem.png

 

 

Pro dnešek se s Vámi loučím a slibuji, že Vám brzy napíši něco sám o sobě,
a o povaze nás Italů, jak nás s láskou nazývají naši chovatelé a majitelé!!!!!!

TAK, ZATÍM, LIDIČKY, AHOJKY !!
Váš Apollon od Nebeské brány vlastní rukou, tedy pardon, vlastní tlapkou. NEOPISOVAT, PROSÍM !!! Díky, Apollon.

NOVĚ PŘIDÁNY FOTKY ITALSKÝCH OHAŘŮ S PRŮBĚŽNÝM DOPLŇOVÁNÍM JEJICH ÚSPĚCHŮ Z VÝSTAV A ZKOUŠEK NA NAŠICH DRUHÝCH STRÁNKÁCH ! STAČÍ KLIKNOUT NA TENTO ODKAZ:

http://www.braccoitaliano.wbs.cz/

 a potom vlevo na rubriku nazvanou "APOLLON AND HIS DOG´S FAMILY "Obrazek

     JCH. APOLLON OD NEBESKÉ BRÁNY